درمان درد دندان ، توسط امام کاظم(ع)

اللهم صلي علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
درمان درد دندان ، توسط امام کاظم(ع)
مرحوم شیخ كلينى رحمة اللّه عليه ، به نقل يكى از راويان حديث و اصحاب امام موسى كاظم عليه السلام حكايت كند:
روزى در محضر شريف آن حضرت بودم كه آن بزرگوار پيرامون ناراحتى لثّه ها و انواع درد دندان و داروى آن مطالبى بيان فرمود، اينكه : چنانچه دندانت خورده شده و توخالى باشد، چند دانه گندم را پوست مى كنى ، سپس آنها را خيسانده و عصاره آنها را مى گيرى و چند قطره از آن عصاره را داخل آن دندانى كه سوراخ شده است و درد مى كند، مى چكانى .
و آنگاه پنبه اى را به آن آغشته مى نمائى و درون همان دندان قرار مى دهى و به مدّت سه شب اين كار را انجام خواهى داد تا ان شاءاللّه درد آن برطرف گردد، ضمن آن كه بايد بر پشت بخوابى .
ولى اگر دندان خوردگى ندارد و فقط باد در آن افتاده است ، بايد به مدّت سه شب ، دو يا سه قطره از همان عصاره گندم را داخل گوشى كه سمت آن دندان دردناك قرار دارد بچكانى تا ان شاءاللّه به اذن خداوند بهبودى حاصل شود.
همچنين امام موسى كاظم درباره ناراحتى دهان و خونريزى لثّه ها و فشار خون فرمود:
يك عدد حنظله هندوانه ابوجهل كه تازه زرد شده باشد، پيدا مى كنى و آن را در قالب گِل قرار مى دهى و سپس گوشه اش از آن را سوراخ و با چاقو درون آن را به آرامى مى تراشى .
پس از آن ، مقدارى سركه خرمائى كه زياد ترش باشد با آن مخلوط كرده و روى آتش مى گذارى تا خوب بجوشد و مانند شيره گردد.
به محض اين كه سرد شد، به اندازه يك انگشت از آن را برداشته و داخل دهان و لثه ها را خوب به وسيله آن ماساژ داده ؛ و سپس با سركه مضمضه مى نمائى .
و اين روش را چندين مرتبه انجام مى دهى تا ان شاءاللّه ناراحتى لثه ها و دهان برطرف گردد.(1)
1) روضه كافى : ج 8، ص 168، ح 232
سایت جامع سربازان اسلام

کاظم،امام کاظم،امام موسي کاظم،موسي بن جعفر،امام موسي بن جعفر،دندان،درمان درد،درمان دندان،درمان درد دندان،درمان کردن امام،توسط امام،توسط  امام کاظم،درمان دردها،شفاي مريض،شفاي بيمار،کاظم،امام کاظم،امام موسي کاظم،موسي بن جعفر،امام موسي بن جعفر،40حديث،چهل حديث،40حديث از امام کاظم،چهل حديث از امام کاظم،احاديث امام کاظم،احاديث امام موسي کاظم،احاديث امام موسي بن جعفر،kazem،imam kazem،امام کاظم،امام موسي کاظم،امام موسي بن جعفر،باب الحوائج،باب الحوائج موسي بن جعفر،سندي بن شاهک،هارون،هارون الرشيد،کاظمين،زندگينامه امام موسي کاظم،زندگي نامه امام موسي کاظم،کاظميه،کربلايي کاظم،امام هفتم