عناوین اسلامی

   
   

ثواب رفتن به مسجد قبا،مسجد فضيخ،مسجد احزاب،قبور شهداء

ثواب رفتن به مسجد قبا ، مسجد فضيخ ، مسجد احزاب ، قبور شهداء

1)رسول الله(ص) فرمودند: كسى كه به مسجد من يعنى مسجد قبا داخل شده و دو ركعت نماز در آن بخواند ، ثواب يك عمره برايش منظور می كنند.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه63)

.................

2) امام صادق(ع) فرمودند: مبادا زيارت مشاهد مشرّفه و مسجد قبا را ترك كنى ، چه آنكه اين مسجد همان مسجدى است كه حق تعالى در قرآن فرموده: (لَمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوى‏ مِنْ أَوَّلِ يَوْمٍ) و نيز در اين مسجد مادر، جده ابراهيم (مقصود ابراهيم فرزند رسول اللَّه(ص) مى باشد) مكان داشت و نيز به زيارت مسجد فضيخ و قبور شهداء و مسجد احزاب (كه همان مسجد فتح باشد) مبادرت نما و پيامبر اكرم(ص) هر گاه به قبور شهداء احد عبور می كردند می فرمودند: (سَلامٌ عَلَيْكُمْ بِما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّار)ِ سلام بر شما بواسطه صبر و تحمّلى كه نموديد، پس خانه آخرت خوب خانه‏اى است.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه61)

.................

3) عقبة بن خالد میگوید :از امام صادق(ع) پرسيدم: من به مساجدى كه اطراف مدينه است می روم ، به كدام يك از آنها آغاز كنم؟ امام صادق(ع) فرمودند: ابتداء به مسجد قبا برو ، پس در صحن آن بسيار نماز بخوان ، چه آنكه قبا اوّل مسجدى است كه پيامبر خدا(ص) در آن نماز گزاردند. سپس به عرفه مادر ابراهيم برو و در آن نماز بخوان ، زيرا اين مكان مسكن رسول خدا(ص) و جاى نماز آن حضرت بوده. پس از آن به مسجد فضيخ برو و در آن دو ركعت نماز بخوان ، زيرا پیامبر شما در آن نماز خوانده ، و وقتى تكاليف اين طرف را اداء كردى به طرف احد برو و پس ابتداء در مسجدى كه در جنب حرّه است نماز بخوان ، سپس بر سر قبر حضرت حمزه(ع) برو .

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه67)

 

سایت جامع سربازان اسلام

ثواب رفتن به مسجد قبا

ثواب رفتن به مسجد فضيخ

ثواب رفتن به مسجد احزاب (مسجد فتح)

ثواب رفتن به قبور شهداء

کلمات کلیدی : مسجد قبا,مسجد فضيخ,مسجد احزاب,مسجد فتح,قبور شهداء,قبور شهداء احد,حضرت حمزه,حضرت حمزه و شهدای احد,شهدای احد و حضرت حمزه,ثواب رفتن به مسجد,ثواب رفتن به مسجد قبا,ثواب رفتن به مسجد فضيخ,ثواب رفتن به مسجد احزاب,ثواب رفتن به قبور شهداء,ثواب زیارت حضرت حمزه(ع)

ثواب و خواص و فضیلت عبادات اسلامی