اللهم صلي علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

مادری که اسراییل را به خاک سیاه نشاند + عکس

مادری که اسراییل را به خاک سیاه نشاند
روز چهارشنبه چهاردهم ژانویه سال 2004 میلادی در تاریخ ملت فلسطین و مقاومت این ملت فراموش نشدنی است چرا که این روز یاد آور خاطره مادر شهادت طلب فلسطینی با نام «ریم صالح الریاشی» است که به هنگام شهادت تنها 22 سال داشت.

به رغم آنکه الریاشی هفتمین زن شهادت طلب فلسطینی است که علیه صهیونیستها دست به عملیات شهادت طلبانه زده اما عملیات وی با سایر عملیات های مشابه تفاوت دارد زیرا او اولین مادری است که با شهادتش همسر و دو فرزندش را تنها گذاشت در حالی که فرزند کوچکشم در زمان شهادت او تنها 18 ماه داشت.

نام ریم با این عملیات در فهرستی ثبت شد که اسامی شیرزنان سرزمین زیتون، وفاء ادریس، دارین ابوعشیه ، آیات الاخرس، عندلیب طقاطقه، هبه دراغمه و هنادی جرادات در آن مشاهده می شود.
زمانی که این مادر حماسه ساز دست به چنین اقدامی زد، اسرائیلی ها سعی داشتند از او شخصیتی نشان دهند که به خاطر مشکلات زندگی و مسائل مالی عاصی شده و دست به یک خود کشی زده است درحالی «صالح» پدر ریم نماینده یکی از شرکتهای باطری سازی خودروهای آلمانی بود و اوضاع مالی مناسبی داشت.

ریم در سالهای تحصیل به انجمن اسلامی دانشجویی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس) پیوست.
اجرای طرح عملیات شهادت طلبانه نیازمند آن بود که ریم ابتدا از صحنه عملیات بازدید کند. او گذرگاه ایریز(بیت حانون) تا محل زندگی خود را از نزدیک مورد بررسی قرار داده و شیوه فعالیت سربازان اشغالگر را در زمان تفتیش و بازرسی مردم مشاهده کرد.

پس از آن بنا بر پیشنهاد ریم، اصلاحاتی در طرح عملیاتی انجام شد و با توفیق الهی طرح تکمیل شد و اینک همه منتظر اجرای عملیات بودند تا بار دیگر زندگی صهیونیستها به جهنم تبدیل شود.
با انجام این عملیات استشهادی 4 سرباز اسراییلی کشته و 6 نفر هم مجروح شدند.

و این سرانجام مادری است که علی رغم زندگی مرفه و آرام، با داشتن دو فرزند رفت تا آینده فرزندان کشورش باقی بماند.

*بخشی از وصیتنامه بانوی شهادت طلب، ریم صالح الریاشی

بسم الله الرحمن الرحیم
من شهادت طلب «ریم صالح الریاشی» فرزند یگان‌های شهید عزالدین قسام، این عملیات را به صورت مشترک با برادرانم در یگانهای شهدای الاقصی برای جلب رضایت خداوند عزوجل به انجام می رسانم برای انتقام کشیدن از یهود این دشمن بشریت و کسانی که در سرزمینم فساد می کنند در رفح و نابلس و رام الله و جنین و باقی شهرهای سرزمین عزیزم و برای پاک کردن مقداری از ننگی که به واسطه اعمال حاکم سازش کار بر پیشانی این امت نقش بسته است.
مردم قهرمانم!
به محض اینکه آنها به ما ضربه‌ای بزنند، ما نیز انتقام خواهیم گرفت و آتش این خونخواهی شعله‌ور خواهد ماند و هر روز برافروخته‌تر خواهد شد تا آنجا که دشمن را بسوزاند و پرچم توحید را بر گستره سرزمین عزیزمان و بر مناره مسجد الاقصی مبارک برافراشته سازد و از شما برای موفقیت و پایداری خود طلب دعا می کنم. دیگر اینکه از خدای عزوجل می خواهم این عمل مرا خالصاً برای ذات کریم خویش قرار دهد و آن را واسطه ذلت یهود و آرامش دلهای مومنین قرار دهد «و هوالولی ذالک و القادر علیه»

شعر زیر به افتخار این مادر فلسطینی توسط استاد «حسین اسرافیلی» سروده شده است

زن، به عزمی دگر کمر را بست
کودکش را فشرد در آغوش
کودک و زندگی عزیز، ولی
عزم او را نمی کند خاموش

زن که نه، شیر بیشه توحید
از تبار بزرگ عاشورا
عشق می خواندش به جانبازی
می زند عرش حق، صدا او را

شیرزن، قامت رشیدش را
به شکوه شهادتش آراست
از گلوی مهیب آتش و خون
بانگ "الله اکبر"ش برخاست

در گذرگاه جانیان یهود
سایه مرگ، وحشتی انداخت
ناگهان انفجار و آتش و دود
بر ستم پیشگان، جهنم ساخت

زن به شوق وصال حضرت دوست
خنده زد در میان آتش و خون
ناگهان، انفجار و آتش خشم
آتش افروخت بر "بنی صهیون"

دو شکوفه از او به جاست هنوز
دو شهادت، دو انفجار دگر
تا کجا این دو آتش پنهان
شعله افکن شوند بار دگر

سایت جامع سربازان اسلام
شهيده ريم صالح الرياشي

عکس هاي شهيده ريم صالح الرياشي

کلمات کليدي : الرياشي،صالح الرياشي،ريم صالح الرياشي،14 ژانويه،مادر شهيد،روز مادر فلسطين،روزمادر،اسرائيل را بر خاک سياه،مرگ بر اسرائيل،خانم الرياشي،رياشي،خواهران فلسطين،قهرمان فلسطين،شهداي فلسطين اشغالي

کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام
کمک مالی به سایت جامع سربازان اسلام