نبا،سوره نبا،ثواب نبا،فضیلت نبا،خواص نبا،ثواب سوره نبا،فضیلت سوره نبا،خواص سوره نبا،سوره والنبا،والنبا،نبا قرآن،نبا قرآن،فایده نبا،فواید نبا،فایده سوره نبا،فواید نبا،فواید سوره نبا،روایات سوره نبا،احادیث سوره نبا

ثواب و خواص و فضیلت سوره نباء چیست؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

ثواب و خواص و فضیلت سوره(نباء) چیست؟

1) رسول الله(ص) فرمودند: (سوره نباء) را یاد بگیرید ، اگر می دانستید چه برکات و آثاری در (سوره نباء) نهفته است ، کارهایتان را تعطیل می کردید و آن را می آموختید و به وسیله آن به خدا تقرب می جستید ، و خداوند به واسطه آن گناهان شما را می آمرزد ، جز شرک ورزیدن به او.
(مستدرک الوسائل ، محدث نوری، جلد4، صفحه 366)
................
2) رسول الله(ص) فرمودند: هر کسی (سوره نباء) را قرائت نماید ، خداوند در روز قیامت از شراب خنک به وی بنوشاند.
(مجمع البیان ، شیخ طبرسی، جلد10، صفحه 237)
................
3) امام صادق(ع) فرمودند: منظور از نبأ عظیم در (سوره نباء) ، ولایت امیرالمومنین علی(ع) است.
(بحارالانوار، علامه مجلسی، جلد24، صفحه352)
................
4) وقتی از امام باقر(ع) درباره تفسیر (سوره نباء) پرسیدند ، از قول امیرالمومنین علی(ع) فرمودند: خداوند هیچ آیه ای بزرگتر از من و هیچ نبأ عظیمی عظیم تر از من ندارد.
(تفسیر ابی حمزه ثمالی، صفحه350)
................
5) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی قرائت (سوره نباء) را یک سال ادامه دهد و هر روز آن را قرائت نماید ، از سال خارج نشود مگر اینکه خانه خدا را زیارت خواهد کرد.
(ثواب الاعمال، شیخ صدوق، صفحه121)
................
6)هر کسی (سوره نباء) را بر پوست آهویی با گلاب و زعفران بنویسد و با خود همراه داشته باشد خوابش کم و بیداری اش زیاد می شود و در امان و حفظ خداوند خواهد بود ، و اگر نوشته (سوره نباء) را به بازو ببندد ، موجب زیاد شدن نیرویش می شود و نوشیدن آب شسته شده (سوره نباء) بیماری های شکم را از بین می برد.
(مصباح کفعمی، صفحه459)

سایت جامع سربازان اسلام
ثواب و خواص و فضیلت سوره(نباء) چیست؟